همیشه دیوارهای خانه فراموش می‌شوند و گوشه‌ای ساکت و بی‌سر و صدا می‌مانند و معمولا به ذهن کسی نمی‌رسد با کمی توجه و خلاقیت، کاری کند تا این حاضران همیشه خاموش، کمی زیبا و دوست‌داشتنی جلوه کنند و به خانه تصویر تازه‌ای بدهند. به همین دلیل این دو صفحه را به دیوارها اختصاص دادیم و راه‌حلی که با آنها در خانه طرحی نو دراندازید.

 

باکس اول؛ راه‌حل‌های اساسی

کاغذدیواری‌ها با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف، بهترین ناجیان دیوار‌ها هستند. یک کاغذدیواری طرح‌دار که رنگ و طرحش با رنگ و طرح دیوارها و وسایل خانه هم‌نشین است، همیشه اولین و بهترین راه‌حل است.

تابلوها را فراموش نکنید. روی دیواری بزرگ، نصب یک تابلوی بزرگ جذاب است، اما چیدن یک مجموعه تابلوهای کوچک که خطی افقی و عمودی دارند، جذاب‌تر. دیوارهای کوچک را هم می‌توان با همین مجموعه‌ ها پر کرد. بهتر است قاب‌های این مجموعه شبیه هم نباشند تا ذهن مهمانان را درگیر شکل و شمایل خود کنند.

 

نصب بشقاب‌های چینی قدیمی یا بشقاب‌هایی دیواری با طرح گرافیست‌های معروف روی دیوار آشپزخانه آن را بسیار زیبا می‌کند.

 

آینه‌های تزیینی، جذابیت خاصی به دیوار می‌دهند. دیوار‌های راهرو با آینه‌های عمودی بلندتر به نظر می‌رسند و آینه‌هایی که تازگی‌‌ها با طرح و اشکال مختلف روی دیوار می‌چسبند، انتخاب خوبی برای نشیمن است.

 

تخته‌های چوبی را از یاد نبرید. این تخته‌ها را می‌توانید در تعداد مختلف روی دیوار نصب کنید و مجسمه و شمع روی آنها بچینید. اگر در اتاق‌نشیمن و کنار تلویزیون دیواری خالی است، با این تخته‌ها قفسه‌ای از فیلم‌هایتان درست کنید.

 

 

فرش‌های با ضخامت کم، پارچه‌هایی با سوزن‌دوزی و آینه کاری بهترین راه‌حل برای پوشاندن دیوارهایی است که ترک خورده‌اند و وقت و امکانی برای ترمیم آنها نیست.

 

 

چراغ‌های دیواری به پذیرایی جلوه ویژه‌ای می‌دهند. اگر این چراغ‌ها ظریف و کوچک هستند، تابلویی زیر آنها نصب کنید و از زیبایی دیوار پذیرایی لذت ببرید.

 

 

اگر دیواری خالی در آشپزخانه دارید، یک تخته سیاه یا وایت‌برد را با قابی مناسب نصب کنید. روی این تخته از برنامه‌های هفتگی خانواده تا مایحتاج روزانه نوشته می‌شود. نوشتن جملات ساده و محبت‌آمیز به اعضای خانواده را فراموش نکنید و گاهی هم نقاشی بچه‌ها را بچسبانید.

 

 

چسباندن برچسب روی دیوار قشنگ نیست، اما اگر بدانید تازگی‌ها برچسب‌هایی با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف دیواری به بازار آمده و قیمت مناسبی هم دارند، حتما نظرتان را عوض می‌کنید.

 

 

مجموعه‌ای از عکس‌های خانوادگی با قاب‌های مختلف را روی دیوارهای اتاق‌نشیمن، نصب کنید. دیوارهای این اتاق می‌توانند جایی باشند برای اندازه‌گیری قد بچه‌های خانه که یادگار می‌ماند.

 

باکس دوم؛ راه‌حل کاربردی، تابلوسازی

 

این یک در حصیری ساده است که می‌توانید به هر نجاری سفارش دهید و قیمت بالایی هم ندارد. بعد از سفارش آن‌ را به رنگی که متناسب با دیوارهای اتاق‌نشیمن یا یکی از راهروهای اصلی خانه است، رنگ کنید. کار دیگر تمام است؛ کارت‌پستال‌ها، رسیدهای خانه، عکس‌های خانوادگی و… با گیره‌های رنگی روی این حصیر می‌نشیند.

 

عکسی از نیمرخ فرزندتان بگیرید. طرح سر او را با کاتر از عکس جدا کنید و روی بوم با سایز دلخواه بچسبانید. رنگ دلخواه را انتخاب و تمام بوم را رنگ و بعد از خشک شدن رنگ، عکس را از روی بوم جدا کنید. این تابلو می‌تواند در خانه بماند و سالی یکبار تکرار شود. بعد از چند سال، تابلوهای رنگی با تغییر مدل بوم و رشد فرزندتان دارید.

 

 

یک چمدان قدیمی، داخلش قفسه‌بندی‌شده و روی جداره بیرونی‌اش بریده‌شده و آینه‌ای جا گرفته.  در آن می‌تواند روی دیوار دستشویی یا حمام باشد و داخلش وسایل بهداشتی چیده شود.

 

 

یک قاب خالی، از این سر تا آن سرش یک بند فلزی وصل شده و روی بند عروسک‌هایی که با ربان‌های رنگی از آن آویزان است. ساده و زیباست، نیست؟

 

 

یک روبان ساده، با پونز به دیوار آشپزخانه یا اتاق‌نشیمن چسبیده می‌شود و روی آن عکس، نقاشی، کارت پستال و … آویزان می‌شود. این روبان در اتاق‌خواب‌ها هم کاربرد خوبی دارد.

 

 

بوم‌ها با اندازه‌های مختلف با کاغذ کاهی پوشانده شده و نوارچسب‌های رنگی به آن چسبانده شده، کار سختی هم نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *