تمیزی زیبایی می‌آورد  

حمام و دستشویی همیشه آخرین نقطه خانه است که به آن فکر می‌کنیم و برای دکورش تصمیم می‌گیریم، اما این نقطه از خانه، نقطه‌ای مهم و اساسی است و سهم بزرگی در آرامش و نظافت روزانه ما دارد. برای دکور این قسمت مهم خانه، این نکته‌ها را بخوانید.

گل بگذارید

شاید کمی عجیب باشد، اما گذاشتن گلدانی کوچک از گل‌های طبیعی یکی از راه‌حل‌های خوب زیباتر کردن حمام و دستشویی است. رنگ گلدان را همرنگ با کاشی‌ها انتخاب کنید و رنگ گل‌ها را همنشین با رنگ‌ها. مثلا اگر کاشی‌ها آبی است، گل‌های ارکیده بنفش کمرنگ جلوه خوبی دارند.

قهوه‌ای را برگردانید

استفاده از کاشی‌های قهوه‌ای تیره در دستشویی و حمام متداول نیست، اما اگر کاشی‌ها را قهوه‌ای تیره انتخاب کنید و تا نیمه‌دیوار بچینید و کف دستشویی را کاشی سفید براق انتخاب کنید و کفپوشی سفید روی آن بیندازید و آینه، جامسواکی و… را نقره‌ای انتخاب کنید، به یکی از زیباترین دکورها دست می‌یابید.

آبی را تغییر دهید

اغلب رنگ آبی برای دستشویی و حمام استفاده می‌شود، اما اگر این آبی را کمی دستکاری و با ترکیبی از سبز و طوسی مخلوط و وسایل حمام و دستشویی را با این ترکیب رنگ انتخاب کنید، تجربه‌ای جذاب خواهید داشت.

نور را فراموش نکنید

حمام و دستشویی معمولا پنجره‌ای رو به بیرون با نمایی زیبا ندارند. نور از مهم‌ترین ابزارهای یک دکور خوب است و حالا که نور روشن روز در اختیار نیست با نورهایی که به سفید می‌زنند، دستشویی و حمام را روشن، شفاف و تمیزتر کنید.

ملایمت و یکرنگی را بشکنید

بدترین و زشت‌ترین حمام و دستشویی‌ها، آنهایی است که همه وسایلش یکرنگ است. از کاشی‌ها تا دمپایی، نباید همه در یک تن رنگی باشند، حتی تصور ورود به یک دستشویی صورتی، حال آدم را خراب‌تر می‌کند. به همان اندازه که برای همنشینی رنگ‌ها در اتاق‌ پذیرایی وقت می‌گذارید، برای این قسمت از خانه هم وقت بگذارید.

معجزه شمع و گل‌خشک را کشف کنید

شمع‌ها و گل‌های خشک تزئینی روی دیوارهای کابینت حمام، تصویر زیبایی می‌سازند. یک ظرف بلوری از گل‌های خشک هم همین‌طور. فقط حواستان باشد روی آنها گردوغبار ننشیند.

حوله سفید فراموش نشود

هیچ رنگی به اندازه سفید، برای حوله‌ها زیبا نیست. احساس تمیزی و شفافیت رنگ سفید حوله‌ها، حمام و دستشویی را زیباتر می‌کند. با رنگ‌های تند و نامناسب این قسمت خانه را زشت و بدترکیب نکنید.

خوشبوکننده‌ هم خوب است

خوشبوکننده‌های هوا را از دستشویی و حمام بیرون نیاورید، اما جایی برای آنها پیدا کنید که زیاد در چشم نباشند. بوهای خیلی تند را هم انتخاب نکنید. ترکیب این بوها با بوی شوینده‌ها و… تمام تاثیر خوشبوکننده را از بین می‌برد.

آینه مهم است

اگر برای هر چیزی پول زیادی نمی‌دهید، درباره آینه خساست نکنید و بهترین آینه و شیشه را انتخاب کنید. جنس نامناسب، بعد از مدتی پر از خش و لکه می‌شود و زیبایی را از بین می‌برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *