مهدی نیک‌روش یکی از دکورسازان برنامه‌های تلویزیونی است. او درباره دکورهای برنامه‌های تلویزیونی می‌گوید: شتابزدگی در تولید یکی از مهم‌ترین مسائل مبتلابه حوزه‌های مختلف تولید از جمله بخش طراحی و ساخت دکور است. معمولاً‌ تهیه‌کنندگان فرصت کافی برای طراحی و ساخت دکور در اختیار دکوراتورها قرار نمی‌دهند، به همین دلیل باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، دکوراتور، صحنه‌ای را برای یک برنامه طراحی کند و بسازد؛ در صورتی که اگر زمان و فرصت کافی در اختیار او قرار گیرد، می‌تواند با استفاده از تکنیک‌های مختلف دکوری جذاب طراحی کند.

وی با بیان اینکه باید نوع نگاه‌ها به دکور در برنامه‌های تلویزیونی تغییر کند، خاطرنشان می‌کند: نگاه به این مقوله باید در اتاق‌های فکر برنامه‌سازان وجود داشته باشد. همان طور که برنامه‌سازان برای محتوا و چگونگی اجرای برنامه‌هایشان از افراد بسیاری مشاوره و ایده می‌گیرند تا طرح مورد نظرشان را عملیاتی کنند، برای دکور و طراحی صحنه نیز باید این اتفاق بیفتد.

نیک‌روش در پاسخ به این سؤال که مشکلات دکور را چطور می‌توان مرتفع کرد، می‌گوید: به نظرم تهیه‌کنندگان برنامه‌ها باید دغدغه ساخت کار خوب برای مردم را داشته باشند و از افراد حرفه‌ای استفاده کنند.

Image result for ‫مهدی نیک‌روش طراح دکور‬‎

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *