یک نمای کلی از برنامه های کاربردی که ممکن است در تولید برنامه های تلویزیونی استفاده شود.

 
بعنوان منابع قابل دسترسی برای کمتر و کمتر شدن تولیدات تلویزیونی، رسانه های عمومی بدنبال سمتی که تکنولوژی استودیو مجازی برای برآوردن نیاز جامعه برای افزایش بهره وری با کاهش هزینه ها هستند. این مقاله به ارائه ی یک مقدمه کوتاه به فناوری استودیو مجازی می پردازد.

دو سیستم اصلی مورد بحث ما – سیستم های مبتنی بر سنسور و کسانی که با استفاده از آن به تجزیه و تحلیل تصویر می پردازند – و سپس نویسنده به مزایا استفاده از آن و محدودیت های این فناوری اشاره می کند. او نتیجه گیری با به چالش کشیدن سازندگان برنامه و، بویژه، طراحان گرافیک به درک فرصت های بسیار متنوع ارائه شده توسط این تکنیک های جدید می باشد.

معرفی
در سال های اخیر، رسانه های عمومی در اروپا مجبور به بازسازی جامع تولیدات برنامه های خود هستند. در مواجهه با منابع کمتر و کمتر، این تغییرات – که هنوز هم برقرار می باشد – برای بقایش در بازار رقابتی شدید و افزایش لحظه ای بازار فیلم ضروری است. فشار به تولید در حال رشد و برنامه نویسی در زمان کوتاه بیشتر و بیشتر برای هزینه ی کمتر و کمتر است.

بنابراین، به منظور پاسخگویی به این تغییرات درخواستی، بهره وری و سودمندی در تولیدات برنامه باید افزایش یابد. دو عاملی که در این جهت به پایان رشد سریع در بحث دیجیتالی کردن تجهیزات تولید، و افزایش استفاده از اطلاعات و تکنولوژی کامپیوتر در پخش رادیو و تلویزیون سازمانی کمک می کند.

 

و این جایی است که تکنولوژی استودیو مجازی وارد بازی می شود. بطور کلی این تکنولوژی میتواند نیاز به بهره وری بالاتر را برآورده و هزینه ها را پایین بیاورد. اما آنچه که کاملا تکنولوژی استودیو مجازی و چگونگی عملکردش را تحت تاثیر قرار می دهد تولیدات برنامه در تلویزیون است.

تکنولوژی کلیدی رنگی
برای سال های متمادی، رنگ آبی صفحه نمایش یا تکنولوژی اصلی رنگی بخشی اساسی از تولید تلویزیون روزانه بوده است. مجری در استودیو ی ضبط در جلوی صفحه نمایش که پیش زمینه ی آبی دارد مقابل دوربین ایستاده است.

 

پس زمینه یا یک تصویر ویدئویی از یک VTR یا یک تصویر ساخته شده توسط یک طراح گرافیکی در یک مرکز کاری کامپیوتری و میکس آن با محل ضبط پیش زمینه که از صفحه نمایش آبی رنگ پوشانده شده است. حرکت دوربین در استودیو، و همچنین زوم، سوژه متحرک و بصورت کج، با این فناوری امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *